Witaj w SP-QRP
Szukaj


Menu

 Główne
 Strona główna
 Szukaj
 Ankiety
 Wyślij artykuł
 Strony
 Dla początkujących
 Technika
 Ranking SP-QRP
 Minigiełda
 Zawody
 Recenzje sklepów
 Free QRP
 Forum
 Info
 Archiwum
 Tematy
 Statystyki
 Skrzynka kontaktowa
 Sponsorzy
 Użytkownicy SP-QRP.PL
 Cluster SP-QRP
 Zasoby
 Pliki
 Linki
 Galeria SP-QRP

Użytkownicy
Witaj, Anonimowy
Login
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: DL1ENZ
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2880

Na stronie:
Gości: 151
Użytkowników: 0
Razem: 151

Licznik
Otrzymaliśmy
24673912
odsłon strony od 08.06.2005

 
SP-QRP :: Zobacz temat - próby z anteną mobilową Ampro 80
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

próby z anteną mobilową Ampro 80

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> Technika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
SQ3HLF
Początkujący


Dołączył: May 20, 2008
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 7:31 am    Temat postu: próby z anteną mobilową Ampro 80 Odpowiedz z cytatem

witam
kupiłem sobie ostatnio taką antenę i zabrałem ją na wakacje z myslą ,że bede pracował QRP z Bieszczad,ale że nie było czasu na sprawdzenie jej przed wyjazdem to w momencie jej zmontowania okazało się ,że klapa.
Ale od początku - antena zmontowana na podstawie magnetycznej - po podłączeniu radia musiałem dac siłę głosu w radiu na max aby były jakies szumy... po podniesieniu anteny w ręku do góry nad dachem samochodu szumy gwałtownie wzrosłya co za tym idzie zacząłem słyszec stacje na pasmie pracującą z mazur(raport ok 5/5).Pomyslałem,że należy odłączyc akumulator od instalacji pojazdu o podpiąłem radio bezposrednio do bateri i już było lepiej ale niezadawalająco.przeniosłem więc antenę na sąsiednie auto i było jeszcze lepiej, ale znów jak ją podniosłem do góry znów było lepiej. Strojenie anteny niewiele zmieniało choc SWR był ok 1,4 i niewiele się zmieniał w przedziale 3710 - 3730.W koncu dałem spokój bo były inne fajne rzeczy do robienia jak to na polu namiotowym. zapraszam do wymiany doswiadczen i może jakies inne sugestje. Jakis czas wczesniej rozmawiałem z domowego QTH ze stacją mobilową z Jasła i szło całkiem fajnie ( dystans ok 700km z rap 5/6).pozdr Greq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lotpe4
Początkujący


Dołączył: Aug 22, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebuje opini otej antenie http://www.radio-sklep.pl/COMET_VA250-386.htm[/url]
_________________
SQ8MXL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> Technika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


SP-QRP.PL
SP-QRP.PL
Tworzenie strony: 0.04 sekund