Witaj w SP-QRP
Szukaj


Menu

 Główne
 Strona główna
 Szukaj
 Ankiety
 Wyślij artykuł
 Strony
 Dla początkujących
 Technika
 Ranking SP-QRP
 Minigiełda
 Zawody
 Recenzje sklepów
 Free QRP
 Forum
 Info
 Archiwum
 Tematy
 Statystyki
 Skrzynka kontaktowa
 Sponsorzy
 Użytkownicy SP-QRP.PL
 Cluster SP-QRP
 Zasoby
 Pliki
 Linki
 Galeria SP-QRP

Użytkownicy
Witaj, Anonimowy
Login
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: DL1ENZ
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2880

Na stronie:
Gości: 194
Użytkowników: 0
Razem: 194

Licznik
Otrzymaliśmy
24611216
odsłon strony od 08.06.2005

 
SP-QRP :: Zobacz temat - Dyżury radiowe QRP
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dyżury radiowe QRP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> Ogólne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sp9vnm
QRP_Fan


Dołączył: Dec 07, 2008
Posty: 34

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 12:28 pm    Temat postu: Dyżury radiowe QRP Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu w necie znalazłem informacje o dyżurach radiowych mających na celu ewentualne sprawdzenie łączności i podanie solidnego raportu.
W tej chwili nie jestem w stanie odnaleźć źródła informacji nie mówiąc o konkretach typu częstotliwości, czas etc.

Czy ktoś się orientuje czy inicjatywa jest kontynuowana względnie kto i na jakich zasadach się tym opiekuje ?

72!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sp9vnm
QRP_Fan


Dołączył: Dec 07, 2008
Posty: 34

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc sam sobie znalazłem źródłowy materiał.
Oto link:
http://www.sp5ddj.pl/5-2003.htm

W końcówce cytowanego tekstu, który pochodzi z numeru 05/2003 MK QTC znajduje się akapit zatytułowany "Skedy QRP" a w nim informacje, których szukałem.

Niestety, opis dotyczący wydarzeń sprzed ponad 6 lat oraz milczenie tutaj na Forum QRP skłaniają do przypuszczeń, że opisywane poniedziałkowe skedy nie są już prowadzone.

Czytając pozostałe numery MK QTC dowiedziałem się, że w tamtych czasach na apel Włodka SP5DDJ (opublikowany 2/2003), który zachęcał do ujawnienia się krótkofalowców aktywnych QRP, zgłosiło się (i zostało przedstawionych w n-rze 04.2003) zaledwie dwunastu kolegów.

Dzisiaj na SP-QRP jest zarejestrowanych 2098 członków.

Może dla tej "nowej fali" warto byłoby wznowić inicjatywę.
Ja uważam, że byłoby to bardzo pożyteczne.

Z okazji nadchodzacych Świąt oraz Nowego 2010 roku żyszę wszystkim samych udanych łączności oraz dużo satysfakcji z naszego hobby ! Jerzy SP9VNM

Ps.
Stawiając propozycje, jak powyżej, brałem pod uwagę także swój udział w przedsięwzięciu. Jednak w chwili obecnej brak umiejętności, średni sprzęt i przede wszystkim marne warunki terenowe wykluczają mój udział.

Mam jednak nadzieję, że znajdą się chętni, którzy przynajmniej przez jakiś czas poprowadzą skedy.
(a resztę doorganizuje i pobłogosławi Szefostwo SP-QRP ) Very Happy Very Happy Very Happy
72!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SQ9GEH
QRP_Fan


Dołączył: Nov 07, 2008
Posty: 71

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Ps.
Jednak w chwili obecnej brak umiejętności, średni sprzęt i przede wszystkim marne warunki terenowe wykluczają mój udział.



E tam grymasisz.

sprzęt masz dobry, brakuje ci tylko jakieś antenki.

A jak potrzebujesz treningu to ci załatwię bo OT 12 kombinuje jakiś znaczek okolicznościowy. A ja z okazji ze ostatnio "zasławnoł" Wink to już SP9BRP obiecuje mi dać taką poglądową lekcje telegrafii ze strach się bać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
SQ9GEH
QRP_Fan


Dołączył: Nov 07, 2008
Posty: 71

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja powrócę do głównego tematu.

Otóż mam pewnego "pomysła" na dyżury radiowe i umawianie sked-ów na naszym forum jest chat który co prawda aktualnie nie działa ale jak ładnie poprosimy Łukasza to może go uruchomi.

W dzisiejszej dobie większość kolegów posiada internet tak wiec można sie zalogować na chacie i umówić z kolega na małe testy.
Ostatnio bawiłem się tak z kol Jurkiem SP9VMN via GG i powiem ze jest to fajna metoda kontroli sprzętu. Ja sie dowiedziałem ze w pasmie 10m na moim GP i 20 W średnio dolatuje do niego. oczywiście na CW.

zamierzam tez rozpropagować ten pomysł lokalnie

Edit:

Po rozmowie z Łukaszem padł pomysł używania DXClustera ew zrobienia czegoś w tym rodzaju
chodzi o to żeby można było wykorzystać sieć do naszych celów
_________________
Wracałem sobie wczoraj pieszo z pracy do domu i koleś wbijający na dachu gwoździe nazwał mnie 'małym paranoidalnym dziwakiem'... Kodem Morse'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sq2dyl
Site Admin
Site Admin


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 101

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.

To jak? Robimy Cluster SP-QRP? Wink
_________________
Pozdrawiam
Lukasz, sq2dyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sp9vnm
QRP_Fan


Dołączył: Dec 07, 2008
Posty: 34

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do idei jestem za.
Co do detali technicznych kilka spraw mam niejasnych. W normalnym clastrze ciekawe stacje są zgłaszane przez innych. W naszym przypadku, trzeba by raczej samemu się wpisać i przynajmniej jakiś czas posiedzieć na jednej częstotliwości ?

Gdyby sprawa logistycznie nie była zbyt kłopotliwa to spróbować warto. (strata w przypadku uwiądu nie będzie bolesna)

Ubocznym efektem QRP-clastra (jeżeli się narodzi) będzie weryfikacja aktywności radiowo-internetowej naszej grupy.

Będzie to ciekawe (chociaż jako ciekawostka bez praktycznego znaczenia).

72!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sq2dyl
Site Admin
Site Admin


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 101

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uruchomiłem testową wersję Cluster'a SP-QRP:

www.sp-qrp.pl/cluster/

Ew. uwagi/sugestie proszę zgłaszać w wątku Cluster SP-QRP ->
http://www.sp-qrp.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=50
_________________
Pozdrawiam
Lukasz, sq2dyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


SP-QRP.PL
SP-QRP.PL
Tworzenie strony: 0.05 sekund