Dołączył: Mar 05, 2008 Posty: 2 Skąd: Warszawa KO02MG
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 11:52 am Temat postu: pcb do MiniYes
WITAM !
Mam pytanie do Kolegów. Czy ktoś jest może w posiadaniu rysunku ( PCB ) lub płytki do MiniYes-a w wersji SMD ? W grupie Kolegów uruchamiamy te radyjka na płytkach z przewlekanymi elementami - rezultaty bardzo dobre - ale chcieli byśmy spróbować trochę bardziej "upakować" płytkę.
Pozdrawiam,
Vy 72,
Marek SP5HEJ
[email protected]
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 1:18 pm Temat postu: MiniYes
Witam,
pewnie płytkę można bardziej upakować, ale odległość wejścia do wyjścia odbiornika jest już i tak stosunkowo mała, aby maksymalnie wykorzystać właściwosci zastosowanych filtrów kwarcowych. Aby to osiągnąć, należałoby "rozciągnąć' bardziej tor odbiorczy i wstawić więcej przegródek ekranujących oraz obudowy ekranujące na filtry kwarcowe(najlepiej wykonać filtry na osobnych płyteczkach i zalutować szczelnie ze wszystkich stron, tak jak to jest w filtrach fabrycznych). Poza tym najlepsza jest wersja w/g UA4LKT. Czy tej wersji się trzymacie?
Dołączył: Mar 05, 2008 Posty: 2 Skąd: Warszawa KO02MG
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:37 am Temat postu:
Witam !
Dzięki za podpowiedź. Myślę że co ekranowania filtrów to sprawa jest oczywista. Ja zastosowałem dotąd dwa rodzaje płytek do MiniYes-a , t.j. według UA4LKT - z modyfikacjami dot. wzmacniacza m.cz./automatyki na DIL-8 oraz UR3ILF - na płycie jest "notch". Zastosowałem też własne modyfikacje ( np. BFO poza układem na płytce a sygnał podawany bezpośrednio na nogę scalaka koncentrykiem. Poziom sygnału regulowany. Zastosowałem też modyfikacje układu ARW. Wszystko pięknie ( prawie ) działa. Robimy trzy urządzenia, z czego dwa wielopasmowe, z 50 MHz i 145 MHz ( transwertery ) oraz jedno dwupasmowe, w obudowie po radiotelefonie CB, gdzie już jest odczyt, VFO i tylko płytka jakoś nie chce się zmieścić. Stąd poszukiwania czegoś mniejszego. Co do rozciągnięcia układu oraz separacji wejścia i wyjścia - sporo udało się zaekranować. Był nawet pomysł wydzielenia wejścia z filtrem jako jednej płytki i traktowanie reszty jako drugiej. Ale udało się wszystko uruchomić tak, że się nie wzbudza. Jest ok. 03 - 0,4 uV czułości z dwuobwodowym filtrem wejściowym. Na forum też zaglądam, wiele informacji i znaczną pomoc stąd udało mi się uzyskać ( dzięki Heniowi, Zdzisławowi i Rysiowi ).
Jeszcze raz dzięki za pomoc !
Vy 73 Marek SP5HEJ
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach